Варто знати

Пінопласт чи мінвата? Детальніше ТУТ!

Для чого утеплювати об'єкти?

НЕУТЕПЛЕНИЙ ОБ'ЄКТ: високі затрати тепла; великі фінансові витрати на обігрів; можливість промерзання і руйнування морозом цегляної кладки; можливість появлення грибку, плісені; старий вигляд фасаду будівлі.

УТЕПЛЕНИЙ ОБ'ЄКТ: приємне проживання зимою та літом; відчутна економія фінансових витрат на опалення будинку (40-60%); економія при будівництві нового будинку(слабша і легша кладка цегли, менші матеріальні забезпечення будівництва включаючи фундамент); швидше повернення інвестицій; більший простір інтер'єру; забезпечення від промерзання стін та руйнування цегляних кладок; досконале відсторонення теплового містка; унеможливлення появи плісені; охорона від шуму; традиційно новий і оригінальний вигляд.

інтер’єрекстер’єрінтер’єрекстер’єр
Утеплений об’єкт приносить економію 40-60% теплової енергії, і будівля дихає.
неутеплений об'єкт
утеплений об'єкт

ПЕРЕЛІК МАТЕРІАЛІВ В СИСТЕМІ ФАСДНОГО УТЕПЛЕННЯ ТА ДЕЯКІ ДЕТАЛІ В РОБОТІ.

ПОРАДИ ПРИ ВИБОРІ І РЕАЛІЗАЦІЇ: зовнішнє утеплення будинку повинно надати економію в обслуговуванні об’єкту. При виборі виконавців вимагайте повних документів і специфікацій на матеріали. Використовуйте якісні ізоляційні матеріали. Для армування шару використовуйте скловолокняну сітку з відповідними властивостями. Неякісно проведені роботи по утепленні будинку практично означають-їх руйнування. Дешеві, несистемні рішення можуть в майбутньому привести до неприємних наслідків. При правильному виконанні утеплення будинку система буде служити понад 30 років.

Найбільш популярний варіант утеплення будинків: це система утеплення від фірми "STO" з мінеральною декоративною штукатуркою, яка має величину зерна 2 мм і силіконовими фасадними фарбами Jimbosil, Neosil, Lotusan (від фірми STO).
Найкращі характеристичні дані фасадних фарб - наприклад Jimbosil, Lotusan: пружність стійкість кольору, омиваємність, паропропускна здатність, довготривала якість.


Деякі правила в роботі:

Перед монтажем листів: Перед початком виконання робіт потрібно проаналізувати кути відхилення стін будинку. Якщо вони становлять більше ніж 1-2 см - нерівність потрібно усунути. В такому випадку необхідно врахувати вищий розхід клею. Перед монтажем листів необхідно подбати про позначення електрокабелів, антен тощо.
Приклеювання листів: Перед початком приклеювання листів в місці цоколя вставляють цокольний лист (при рівних стінах), який служить охороною нижньої площини від механічних пошкоджень. Нанесення клею на листи проводиться "крапковим методом" - не по всій поверхні листа. На кутах будинку листи для доброї зв'язки мусять переплітатись.
Охорона кутів: Кути відкосів, віконних та дверних пройомів потрібно охороняти додатково. На кути монтуються кутники (пластмасові, металічні, металічні з сіткою) накладені на клей. На кутах віконних або дверних пройомів додатково монтується лист з скловолокна (армосітки) розміром 30х30 см, як показано на малюнку.
Армувальний шар: Після проведення охорони граней і кутів відбувається монтаж армувальної сітки, яка служить для укріплення поверхні утеплюваного фасаду. Вона переносить великі напруження при високих та низьких температурах. Армувальна сітка має товщину близько 2мм, та продається в рулонах шириною 1м. Армувальна сітка накладається на рівномірнонанесений клей по поверхні листів. Клей, який проступає через сітку, розгладжується теркою таким чином, щоб армосітки не було видно. При потребі клей додається. Наступне накладання сітки повинно заходити на попередню на 10 см (див. малюнок).

Пенетрація підладу: Пенетрація проводиться по армованому шарі, так щоб можна було без проблем провести накладання декоративної штукатурки. Нанесення пенетрації проводиться найчастіше малярською щіткою або валиком, не пізніше ніж 2 дні після проведення армуючого шару.
Зовнішня декоративна штукатурка: Зовнішня декоративна штукатурка являє собою передостанній етап в системі утеплення будинку. Накладання проводиться інструментами з нержавіючої сталі. Накладається відповідно до моделі штукатурки, яку використовуємо. Кінцева операція проводиться пластмасовою теркою ABS відповідно до моделі штукатурки (напр. "колоїд","шуба").
Найбільш популярними декоративними штукатурками є такі, які мають величину зерна 1,2 або 3 мл. Базовий колір штукатурки є білий.

Фарбування: Завершальний етап в утепленні - це фарбування. Воно проводиться обов'язково два рази, та не раніше ніж через один день після накладання декоративної штукатурки (в теплий період року). Фарбування проводиться малярською щіткою або валиком. Яку фарбу використовувати найкраще порадить хороший спеціаліст.
палітра